تابلوها یکی دیگر از راه‌های تبلیغاتی است که در هر موقعیتی جغرافیای جاگیر می‌شوند. ساخت تابلو ها بنا بر سلیقه شخصی شما می‌تواند در هزینه‌های مختلف تهیه بشود. تابلوهای بزرگ به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که ساده، چشمگیر و تخیلی باشند.

محل نصب این تابلوهای بزرگ معمولاً در نزدیکی مناطق پرترافیک (اعم از وسایل نقلیه و عابران پیاده) قرار دارد. اگر چنانچه شما طرحی مدنظر دارید می‌توانید به سایت رویال پلاست سفارش دهید.

ساخت تابلو به چه صورت است؟

تابلوها می‌توانند از جنس‌های مختلفی تهیه بشوند. این جنس‌ها اعم از چوب، فلز، ام‌دی‌اف و حتی پلاستیک می‌توانند باشند. بیشتر این تابلوها برای صاحبان فروشگاه‌ها، انواع شرکت‌ها و سازمان کاربرد دارند. تابلوها به‌عنوان ابزاری برای ارتباط با مشتریان به‌صورت روزانه و در تمام ساعات روز استفاده می‌شوند.

ورق پلکسی گلاس

پلکسی گلاس

تابلوهای تبلیغاتی به چه معنا است؟

تابلوهای تبلیغاتی، تبلیغ‌کنندگان بزرگی هستند که در فضای باز یافت می‌شوند. در این تبلیغات تمایل به ترکیب کلمات و تصاویر وجود دارد. کلمات و تصاویر برخی از قدرتمندترین ابزارهای موجود در صنف تبلیغ‌کنندگان هستند و وقتی این دو را با هم ترکیب می‌کنند، می‌توانند تبلیغاتی جذاب و قانع‌کننده ایجاد کنند.

ساخت تابلو به چه صورت است؟

انواع تابلوها

تابلوهای تبلیغاتی جدای از جنس آنها با ترکیبات متفاوتی به سفارش شما ساخته می‌شوند. یکی از این انواع تابلوها، تابلوی کنترل الکتریکی است. تابلوهای کنترل الکتریکی از وسایل الکتریکی که از نیروی الکتریکی برای کنترل عملکردهای مکانیکی استفاده می‌کند ساخته شده است.

یک تابلوی کنترل الکتریکی شامل دودسته اصلی با نام‌های ساختار تابلو و اجزای الکتریکی است. تابلوهای سنتی و دیجیتال دو سردسته اصلی هستند که دیگر تابلوها بنا بر ترکیبات در زیرشاخه‌های این دودسته قرار می‌گیرند.

محل قرارگیری تابلوهای تبلیغاتی

تابلوهای تبلیغاتی بخشی از عرصه فضای باز با فرمت بزرگ است. ساخت تابلوهای رسانه‌ای که چشم‌اندازی را که در آن زندگی می‌کنیم دگرگون کرده و ظاهر شهرها و شهرهای ما را به‌وضوح تغییر داده است. تابلوها یک راه عالی برای دسترسی به توده‌های مردمی هستند چون آنها برای رسیدن به محل زندگی، رفت‌وآمد، کار و معاشرت تقریباً یک مسیر مداوم را طی می‌کنند.

برخلاف سایر رسانه‌های تبلیغاتی جمعی مانند تلویزیون یا رادیو، تابلوهای تبلیغاتی الکتریکی را نمی‌توان خاموش کرد یا با تبلیغات چاپی مجلات، نمی‌توان آن را کنار گذاشت یا حتی با تبلیغات اینترنتی، به همان سرعتی که می‌رسد ناپدید نمی‌شود. بازدید مداوم افراد از این تابلوهای تبلیغاتی سبب شده تا در ناخودآگاه آنها ماندگار بشود.

مزایای ساخت تابلوهای تبلیغاتی

شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا کسی به تابلوی تبلیغاتی شما نگاه کند، بنابراین مدت‌زمان نگاه به تابلوی شما یک مزیت بزرگ است. طرح گرافیک‌های بزرگ، روشن و چشم‌نواز با یک پیام کلیدی بهترین مسیر است تا تأثیری ماندگار در ذهن افراد باقی بگذارد.

تبلیغات روی بیلبوردها برای رهگذران رایگان است. آنها برای مشاهده پیام شما نیازی به خرید یک روزنامه یا بلیت سینما ندارند. با تعداد مسافرانی که بیش از هر زمان دیگری در جاده‌ها رفت‌وآمد می‌کنند، تابلوهای تبلیغاتی به شما این امکان را می‌دهد که سریع‌تر و ارزان‌تر از سایر رسانه‌های بازاریابی جمعی به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید.

شما با ساخت تابلو می‌توانید مخاطب تضمینی داشته باشید. همان‌طور که پیام شما بارها بازدید می‌شود، بیشتر در حافظه آنها حک می‌شود، آنها بیشتر به‌خاطر می‌آورند و برای یافتن شما روزی خواهند آمد.

تابلوهای تبلیغاتی تنها رسانه‌ای است که تبلیغ‌کننده کنترل کامل فضای تبلیغات را در اختیار دارد. تبلیغ دائماً در معرض نمایش است و به هیچ رسانه دیگری اجازه نمی‌دهد پیام شما در 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته نمایش داده نشود.

تبلیغات در فضای باز به‌طورکلی دائماً در حال تغییر است. بدین صورت که تبلیغ‌کنندگان رسانه‌ای در حال همکاری نزدیک با برندها برای ترکیب دیجیتال، رسانه‌های اجتماعی و استراتژی‌های تعاملی برای افزایش تعامل مصرف‌کننده هستند.

آیا تابلوهای تبلیغاتی مهم هستند؟

بیلبوردها بخش بزرگی از بازار تبلیغات سنتی را تشکیل می‌دهند و همچنان مشتریان زیادی را به خود جذب می‌کنند. امروزه تابلوهای تبلیغات به همان اندازه مهم است که همیشه بوده است. به‌عنوان شکلی از تبلیغات، بسیار مؤثر باقی می‌ماند و به جذب مشتریان و گسترش آگاهی ادامه می‌دهد.

تبلیغات سنتی

تبلیغات سنتی در حال سقوط است و فضا را برای تبلیغات دیجیتال باز می‌کند. تبلیغات دیجیتال به شکل فزاینده‌ای از تبلیغات تبدیل شده‌اند، زیرا می‌توانند در مدت‌زمان کوتاه‌تری به افراد زیادی دسترسی پیدا کنند. این نکته بسیار حائز اهمیت است زیرا بدین‌ وسیله فروش هم‌افزایش می باید.

درحالی‌که تبلیغات سنتی در حال سقوط است، این بدان معنا نیست که تبلیغات سنتی مرده است. در واقع کمی دور از آن است، زیرا تابلوهای تبلیغاتی نه‌تنها محبوب باقی می‌مانند، بلکه تبلیغ‌کنندگان نسبت به دهه‌های پیش پول بیشتری را برای این‌چنین رسانه‌های خرج می‌کنند.

تابلوها در کجا نصب می‌شوند؟

هر تابلوی تبلیغاتی که ساخته می‌شود در واقع برای خواستگاه خاصی تهیه شده است. به طور مثال تابلوهای فروشگاهی با تابلوهای شرکتی حتی در طراحی و گرافیک خود هم متفاوت هستند. تابلوهای فروشگاهی بیشتر برای کالاهای مصرفی و تابلوهای شرکتی برای مراجعین و باهدف بازاریابی ساخته می‌شوند.

به طور مثال هدف ساخت تابلوی نمایشگاهی و تابلوی کارخانه‌ها با یکدیگر متفاوت است. تابلوهای نمایشگاهی باهدف شناخت بیشتر و بهتر محصولات غرفه شرکت ذی‌نفع و تابلوی کارخانه‌ها باهدف شعبه عمده برای مصرف‌کنندگان خرد نیز ساخته می‌شود.

یک تابلوی خوب چیست!

یک تابلوی تبلیغاتی هوشمند توجه را به خود جلب می‌کند و اثری ماندگار از خود به جا می‌گذارد. ساخت تابلوی تبلیغاتی که سعی می‌کند بیش از حد باهوش و به‌سادگی در چشم مخاطب گم بشود. به‌عنوان یک قاعده و قانون، شما نمی‌خواهید تابلوهای تبلیغاتی شما باعث شوند مردم سرخود را بخارانند و متعجب شوند که اینجا چه خبر است؟

مخاطبان تابلوهای تبلیغاتی چه کسانی هستند؟

مخاطبان تابلوهای تبلیغاتی چه کسانی هستند؟

مخاطب هدف، مشخصات جمعیتی افراد یا مصرف‌کنندگانی است که برای یک تابلو تبلیغاتی در فضای باز در نظر گرفته شده‌اند که به‌احتمال زیاد به محصول یا خدمات شما علاقه‌مند هستند که بر اساس سن، جنس، نژاد، قومیت، درآمد، سبک زندگی، مصرف برند یا رسانه، علایق، یا رفتار خرید؛ یا ترکیبی برای همه این افراد در این محل‌ها قرار گرفته‌اند.

آیا بیلبوردها واقعاً کار می‌کنند؟

جواب بله یا خیر است. تابلوهای تبلیغاتی می‌توانند راهی عالی برای افزایش آگاهی از برند باشند، به‌خصوص اگر بتوانید در جاده‌ای که به‌خوبی سفرکرده‌اید، یکی از آنها را بخرید. متأسفانه تابلوهای تبلیغاتی دارای معایبی نیز هستند، به‌ویژه برای افراد دارای مشاغل کوچک و افرادی که در مناطق روستایی زندگی می‌کنند.

هدف ساخت تابلوهای تبلیغاتی معمولاً در مناطق پرترافیک، مانند کنار بزرگراه‌ها و در شهرها قرارگرفتن است، بنابراین بیشترین تعداد رانندگان و عابران پیاده آن‌ها را می‌بینند. تابلوهای تبلیغاتی برای ایجاد آگاهی از نام تجاری و پخش کسب‌وکار، محصول یا کمپین شما تاحدامکان می‌تواند برای افراد و شما بسیار مؤثر واقع بشود.

ورق پلکسی گلاس